A   A+   A++   A A A A
Powiatowe centrum pomocy rodzinie w Gryficach

STARTzaproszenie do wzięcia udziału w Projekcie:   "Wsparcie dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie przebywających na terenie Powiatu Gryfickiego".  
Plakat: Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich – konferencja Rzecznika Praw Obywatelskich i Alzheimer Polska
Plakat: Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich – konferencja Rzecznika Praw Obywatelskich i Alzheimer Polska 2
Konferencja:
  „Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich”.


Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich i Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom. W tym roku konferencja poświęcona zostanie  możliwościom udzielenia wsparcia osom żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskim.
Konferencja odbędzie się 16 września 2022 r. (piątek) w godzinach 11.00 – 15.00 w Biurze RPO w Warszawie, Al. Solidarności 77 w formule hybrydowej.
W konferencji można uczestniczyć stacjonarnie (liczba miejsc ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń, z zastrzeżeniem możliwości rezygnacji z tej formy udziału, gdy ilość zachorowań na Covid znacznie wzrośnie) lub online.
Transmisja w Internecie daje też możliwość organizowania lokalnych spotkań i wspólnego uczestnictwa w konferencji online. Gorąco zachęcamy do podjęcia trudu zorganizowania takiego miejsca, gdzie można zaprosić lokalne władze, instytucje publiczne, liderów organizacji społecznych, osoby chorujące, terapeutów opiekunów, by wspólnie z nimi uczestniczyć w konferencji, co może być dobrą okazją do zauważenia problemów i potrzeb rodzin, w których żyją osoby z demencją oraz do rozmów na ten temat w kontekście społecznym, lokalnym, zawodowym.
Podczas konferencji będzie możliwość, zadawania pytań naszym ekspertom na czacie lub za pomocą maila alzheimer@brpo.gov.pl.
Zgłoszenie udziału w konferencji i/lub informację o organizacji spotkania lokalnego bardzo proszę przesłać do 8 września br. na adres alzheimer@brpo.gov.pl
 
Osoba do kontaktu:

Ewa Tułodziecka-Czapska
Centrum Projektów Społecznych
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa
Tel. 22 55 17 985

INFOLINIA – 800 676 676
Poniedziałki 10.00 – 18.00
Wtorek – piątek 8.00 – 16.00

Połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych

 
 
Plakat: Wsparcie dla osób uciekających przed wojna na Ukrainie wer PL
Plakat: Wsparcie dla osób uciekających przed wojna na Ukrainie wer UA

Plakat: w Quebecu w ubiegłym roku zabito 17 kobiet

W dniach od 18 do 22 lipca 2022 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach, ul. Dworcowa 22 prowadzony będzie nabór uczestników do PROGRAMU ODDZIAŁYWAŃ KOREKCYJNO – EDUKACYJNYCH DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE.

Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne kierowane są w szczególności do:

* osób skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując je do uczestnictwa w programie korekcyjno-edukacyjnym;

* osób stosujących przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnień;

* osób stosujących przemoc w rodzinie objętej procedurą Niebieska Karta;

* osób, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie.

Osoby zainteresowane lub zobowiązane do udziału zapraszamy w godzinach od 8.00 do 15.00. Udział w Programie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Plakat: Region dobrego wsparcia

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w ramach projektu „Region Dobrego Wsparcia” dla opiekunów osób niesamodzielnych, dla kandydatów na opiekunów i wolontariuszy zamieszkałych w województwie zachodniopomorskim. Termin najbliższego szkolenia: 8 lipca 2022 r. w Szczecinie.

Szkolenia dedykowane są dla opiekunów i rodzin osób z różnymi typami niepełnosprawności wrodzonej lub nabytej i dotyczą przestrzegania zasad etycznych, zasad współżycia społecznego, dbałości o dobro osoby potrzebującej, wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Podczas szkolenia prezentowany jest sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie osobie zależnej np. fotel geriatryczny, udogodnienia przeciwodleżynowe, drobny sprzęt wspierający samodzielność, rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i komfort podopiecznych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 91 42 53 655.

Więcej informacji na stronie internetowej:

https://dobrewsparcie.wzp.pl/szkolenia-dla-opiekunow.../


Poprzednia strona PCPR Gryfice
SZYBKI KONTAKT
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach

ul. Dworcowa 22,
72-300 Gryfice

pcpr@gryfice.pl
Tel/Fax: 91 384 6626
Tel/Fax: 91 385 6808
2022 © PCPR Gryfice | Wszystkie prawa zastrzezone | Używamy pliki cookie, zgodnie z ustawieniami Twojej przegladarki
Realizacja WEB4U.PL